TrendaLelke

Itt vagy most:Home \ Köz-tér \ ÚJ: KECSKEMÉTI NŐK, akikre büszkék lehetünk
16
2015 máj.

ÚJ: KECSKEMÉTI NŐK, akikre büszkék lehetünk

 

Kikről olvashatsz a Portré rovatban? A női portré 13 kérdésben című  sorozatunkban olyan kecskeméti nőket ismerhetsz meg, akik életútjukkal vagy közösségformáló szerepükkel helytállnak és példát mutatnak nekünk ebben a felgyorsult, férfias teljesítményt igénylő világban, legyenek akár vállalkozók, munkavállalók vagy főállású anyák, mert a siker és boldogság mindenkinek mást jelent. Első interjúalanyunk egy kalandvágyó kecskeméti nő:

 

 

Maria Bloom Kecskeméti nők, akikre büszkék lehetünkMaria Bloom

Marcsi Kiskunfélegyházáról indulva bejárta a fél világot, közben inspirálódott, tapasztalatokat gyűjtött és családot alapított. Kedves, életvidám és vérbeli pedagógus: foglalkozásaival felülírja a megkövesedett tanítási módszereket, és hoz pezsgést, kreativitást, szabad alkotásból fakadó jókedvet kecskeméti köreinkbe.

 

 

 

 


Kalandfilmeket meghazudtoló életút:

 

 • Kiskunfélegyházán születik
 • Óvónőképző Szakközépiskolában, majd a  Kecskeméti Főiskola óvodapedagógus-tanító és néprajz szakán tanul
 • Angliában gyermekfelügyeletet vállal
 • Gyermekeket táboroztat az USA-ban
 • Szerelmes lesz Angliában
 • Marc Prágában megkéri a kezét
 • Budapesten férjhez megy
 • Londonban él és dolgozik immár feleségként
 • Megszületik Sára-Zoé
 • Kisgyermekes családként lakókocsis európai körútra indulnak Belgiumon, Franciaországon, Horvátországon át Magyarországig és vissza
 • Megszületik Levente-Jamie
 •  Marc munkája miatt költözés Szingapúrba, mely első zenei foglalkozásainak színhelye
 • 4 év Szingapúr után egy élhetőbb, valósabb közegre vágynak családjuk számára, így érkeznek vissza Magyarországra és Kecskemétre: Music with Maria címmel zenés angol foglalkozásokat tart, míg férje Marc felnőtteket tanít angolul városunkban.

 

 

 Maria Bloom, Music with Maria

 Maria a szingapúri magyar napokon

 

Maria Bloom: Portré 13 kérdésben


Mottó: Élni dalolva


1. Melyik könyvet olvastad utoljára?

Párhuzamosan két könyvet is olvasok: az egyiket lányommal közösen: Gergő és az álomvámpírok Böszörményi Gézától, a másik pedig Müller Péter: Férfiélet, női sors című könyve. Ezzel lassabban haladok, hiszen a könyv gondolatainak befogadására időt kell szánni.


2. Mi az, ami kikapcsol?

A mozgás: a hétfő esti jóga olyan energiákat ad, amely egész hétre feltöltődést jelent számomra.


3. Kedvenc helyed Kecskeméten?

Az Ötpötty: olyan magával ragadó atmoszférával rendelkezik, amelyben jó jelen lenni. És az első hely Kecskeméten, ahol „IGEN”-t mondtak nekem, amikor helyszínt kerestem a foglalkozásaimhoz. Tenni akaró, nyitott vállalkozás.

 

4. Amin sose spórolnék…

Nem vagyok sznob, márkakövető, nem kötődöm tárgyakhoz, nem foglalkoztat ez a kérdés igazán.


5. Amire sohasem költenék… 

Szájplasztika Smile


6. Hány órát dolgozol egy nap?

Nagyon aktívan élek, nem szeretem a tétlenséget: egész nap ügyködöm valamin.


7. Életed legnagyobb sikere?

Az akaraterőmnek, kitartásomnak és férjem támogatásának köszönhetően saját erőből minden helyzetben megálltam eddig a helyem. Erre büszke vagyok!

 

8. Az elért sikerek titka?

A szükséges hozzávalók: kitartás és akaraterő! Mindenkit arra bíztatok, ha kitűzöl egy célt magad elé, ragaszkodj hozzá következetesen, hosszú távon tarts ki, az első akadálynál ne add fel! Majd állj meg és tekints vissza, működik-e a folyamat: ha igen, folytasd tovább! Ha nem, keress új irányt!

 

9. Milyen hivatást választanál magadnak, ha újra pályakezdő lennél?

Ugyanezt, hiszen a pedagógusi pályában kiélhetem kreativitásomat, alkotókedvemet és gyerekekkel foglakozhatok.

 

10. Reményeid szerint milyen lesz az életed 5 év múlva?

Dédelgetek egy álmot, amit Kecskeméten szeretnék megvalósítani, de erről majd később…

 

11. Milyen tanácsot adnál a mai nőknek?

Bízzatok önmagatokban! Rendszeresen teremtsetek alkalmat a feltöltődésre: legyen az egy jó könyv, egy mozgásforma vagy egy jó kirándulás. A nőktől nagyon sokat vár el az élet, és ezért nagyon fontos hogy olyan hivatást válasszatok magatoknak, amit szívesen végeztek.

 

12. Milyen legyen városunk 2020-ban?

A város nagyszerű adottságokkal bír: szép épületek, közterek, kulturális lehetőségek: ezeket kellene fejleszteni, hogy még inkább pezsdüljön a város kulturális élete, karoljuk fel a fiatal tehetségeket, ők viszik tovább ezt a lehetőséget! Nagyszerű új kezdeményezések ehhez az említett Ötpötty, az Artesia, könyvtár, a Ciróka…

 

13. Fejezd be a mondatot: Ha tehetném, …

... legalább 10 nyelvet beszélnék, ez az igazi kommunikáció, híd az emberekhez, a nyitott élethez, az élményekhez!


 Maria Bloom Kecskeméti nők, akikre büszkék lehetünk

 

 

 

 

Utoljára frissítve: szombat, 16 máj. 2015 15:49
Értékelés:
(6 szavazat)
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Partnereink

Kapcsolat

 • Trendalelke.hu Blogmagazin
 • +36302434449